متن خبر

بررسی بازار نانومترولوژی تا سال 2027

اخیرا گزارشی منتشر شده که در آن بازار نانومترولوژی تا سال 2027 در صنایع مختلف به تفکیک مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.
تاریخ : 1396/03/22 تعداد بازدید : 573
نانومترولوژی یکی از زیرشاخه‌های مترولوژی است که به موضوع اندازه‌گیری در مقیاس نانومتری می‌پردازد. نانومترولوژی یک بخش بسیار مهم در تولید نانومواد و نانوادوات با دقت و با اعتماد‌پذیری بالا است. یکی از چالش‌های نانومترولوژی، توسعه و ارائه استانداردها و روش‌های تازه است تا نیازهای نسل جدیدی از تولیدات پیشرفته را برآورده سازد. پیشرفته‌هایی که در صنعت فناوری‌نانو اتفاق افتاده نیازمند مترولوژی انقلابی بوده تا با دقت بالا بتواند نیازهای این بخش را برآورده سازد.
اخیرا گزارشی با موضوع نانومترولوژی منتشر شده است که به بررسی بازار این حوزه می‌پردازد. در این گزارش پیش بینی شده که به دلیل علاقه‌ صنایع به این موضوع، بازار این حوزه با رشد قابل توجهی همراه باشد چرا که صنعت به ابزارهای قابل اعتماد و دقیق به منظور بررسی فرآیند تولید و بهبود کیفیت نیاز دارد.
در این گزارش، شرکت‌های Accu-scope، لایکا، المپیوس، Glenmmer، Keison و Precision Eforming به عنوان بازیگران اصلی شناخته می‌شوند. به منظور ارائه بازار این حوزه تا سال 2027، اطلاعات بازار در 25 جدول و 25 نمودار ارائه شده است. این گزارش در 110 صفحه تهیه و به بازار عرضه شده است.
در این گزارش، از کاربردهای فناوری‌نانو به بخش‌هایی نظیر سلامت، انرژی، غذا، کامپیوتر و حمل و نقل اشاره شده و براساس گزارشی که در سال 2011 منتشر شده، در بیش از 1300 محصول تجاری از نانومواد استفاده شده است که این موضوع اهمیت نانومترولوژی را نشان می‌دهد.

در این گزارش بازار نانومترولوژی به چند بخش زیر تقسیم شده است:
میکروسکوپ‌ها
تجهیزات تعیین ابعاد ذرات
الک‌ها
مشخصه‌یابی شیمیایی
تجهیزات آنالیز مساحت سطحی

همچنین کاربرد نانومترولوژی در 4 صنعت مختلف مورد بررسی قرار گرفته است:
صنعت انرژی
صنعت غذا
صنعت علوم کامپیوتر
صنعت حمل و نقل
از نقطه نظر روش‌های آزمون نیز بازار سه بخش مختلف زیر نیز عرضه شده است:
• XPS (X-Ray Photoelectron Spectroscopy)
• Raman Spectroscopy
• Photoluminescence and Electroluminescence Spectroscopy

برای تهیه این گزارش می‌توان به آدرس زیر مراجعه کرد:

https://www.marketresearchfuture.com/reports/nano-metrology-market