متن خبر

ارتقاء تکنسین‌های مترولوژی با برگزاری دوره کارآموزی

گروه پیشگامی مترولوژی در NPL اقدام به برگزاری دوره کارآموزی برای ارتقاء تکنسین‌های مترولوژی کرده است. این دوره، استاندارد تازه‌ای در بخش فعالیت‌های مترولوژی صنعتی در انگلستان ایجاد می‌کند.
تاریخ : 1396/04/04 تعداد بازدید : 435
انگلستان به دنبال بهبود کسب و کار و فناوری بوده تا در نهایت کیفیت محصولات افزایش یابد. اندازه‌گیری، قلب این فرآیند بوده و نقش مهمی در این مسیر ایفا می‌کند. اندازه‌گیری خوب موجب تولید محصولات با کیفیت بالا شده، دقت و تکرارپذیری را افزایش می‌دهد. بهبود مهارت در اندازه‌گیری در تمام بخش‌های انگلستان به تسریع توسعه فناوری‌های جدید کمک می‌کند.
از این رو وزارت آموزش این کشور یک دوره آموزشی استاندارد برای تکنسین‌های مترولوژی را به تصویب رسانده است. راه‌اندازی دوره کارآموزی مترولوژی بخشی از تلاش دولت این کشور برای افزایش کیفیت محصولات در انگلستان است. سال گذشته تکنسین مترولوژی- سطح 3 در این کشور برگزار شد این برنامه جدید در واقع سطح 5 از کارآموزی تکنسین مترولوژی است.
این دوره توسط گروه آموزشی مترولوژی که شامل 30 نفر از حوزه‌های مختلف هستند برگزار می‌شود. همچنین آزمایشگاه ملی فیزیک نیز رهبری برگزاری این دوره‌های کارآموزی را به عهده دارد. این پیشگامی قصد دارد تا مطمئن شود تمام کسانی که با حوزه مترولوژی مرتبط هستند، در این دوره کاراموزی ثبت نام کرده باشند.
این استاندارد جدید، دانش و مهارتی را در تکنسین‌های مترولوژی ایجاد کرده و آنها در صنایع مختلف قادر به بهبود کیفیت خدمات خود خواهند بود. سطح 3 و 5 این استانداردها مسیرهای تشویقی را برای مترولوژیست‌های صنعتی تعریف می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا از یک سطح به سطح بالاتر حرکت کنند. این استاندارد مزایای زیادی برای آینده صنعت مترولوژی انگلستان به همراه دارد.
سوزان لوفتوس، مدیر گروه پیشگامی مترولوژی و مسئول آموزش NPL می‌گوید: « ما این برنامه را برای ایجاد مهارت در شرکت‌های انگلیسی راه‌اندازی کردیم. در NPL ما مزایای استفاده از اندازه‌گیری را به خوبی آگاهیم. این دوره کارآموزی، اولین برنامه ملی برای صنعت مترولوژی است و می‌تواند استعدادهای تازه‌ای به صنعت مترولوژی تزریق کند.»