متن خبر

عرضه دستگاه کالیبراتور به بازار مترولوژی

شرکت رینشاو یک دستگاه کالیبراتور را در نمایشگاه IMTS به نمایش گذاشته است که دقت بالایی دارد. طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که خطا در آن به حداقل می‌رسد.
تاریخ : 1396/06/13 تعداد بازدید : 565
رینشاو (Renishaw) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه مترولوژی است. این شرکت دستگاه کالیبراتور XM-60 multi axis را در نمایشگاه IMTS 2016 شیکاگو عرضه کرده است. MX-60 دارای قابلیت اندازه‌گیری هر شش درجه آزادی در یک مرحله است. با استفاده از این روش می‌توان اندازه‌گیری‌های لیزری رایج را در زمان کوتاهی انجام داد.
در حال حاضر، بازار تمایل به تجهیزاتی دارد که دقت بالایی داشته باشد بنابراین باید تولیدکنندگان تجهیزاتی بسازند که تمام منابع خطا در آن مورد نظر قرار گرفته باشد (خطاهایی نظیر خطای منظم، خطای خطی و خطای صاف).
XM-60 تمامی این خطاها را در یک مرحله به دام می‌اندازد. این دستگاه به صورت مکمل برای دیگر محصولات این شرکت شامل XL-80 laser system XR20-W rotary axis calibrator و QC20-W wireless ballbar عمل می‌کند. XM-60 از جبران‌کننده XC-80 برای اصلاح شرایط محیطی استفاده می‌کند.
کالیبراتور XM-60 دارای سامانه لیزری دقیقی است که با فناوری منحصر به فرد ترکیب شده است که در آن اندازه‌گیری نوری پتنت شده‌ای به همراه الیاف نوری به کار رفته است. این واحد از طریق بخش لیزری از راه دور کنترل شده در نتیجه اثر گرما در نقطه اندازه‌گیری به حداقل می‌رسد. این واحد می‌تواند مستقیم در جلو، پایین و حتی پشت دستگاه نصب شود.
کاهش اندازه عدم قطعیت یک ویژگی مورد درخواست کاربران است. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به صورت مستقیم خطا را اندازه‌گیری کرده و عدم‌قطعیت را کاهش می‌دهد. بخش گیرنده کاملا بی‌سیم بوده و با استفاده از یک باتری قابل شارژ، انرژی خود را تامین می‌کند. با این کار هیچ سیمی در طول انجام اندازه‌گیری مورد استفاده قرار نگرفته و عدم دقت و ایجاد اختلال در تابش لیزر به حداقل مقدار خود می‌رسد.
عملکرد این دستگاه کالیبراتور قابل رهگیری با استفاده از استانداردهای بین المللی بوده و از گواهینامه معتبر برخوردار است. اینها به کاربر اطمینان می‌دهد که دستگاه با دقت بالایی کار خود را انجام می‌دهد.