متن مقاله / گزارش

مترولوژی، موضوع داغ «نمایشگاه تولیدات پیشرفته»

تاریخ : 1396/02/21 تعداد بازدید : 882 دسته بندی : استانداردسازی
نمایشگاه تولیدات پیشرفته که از 6 تا 8 ماه ژوئن در NEC برگزار می‌شود محل عرضه محصولات شرکت‌های فعال و پیشرو در حوزه مترولوژی است.
در این نمایشگاه، همه جنبه‌های فناوری تولید پیشرفته از ابزارهای ماشینی گرفته تا نرم‌افزارهای و تجهیزات جانبی تولید عرضه می‌شود. البته یکی از ویژگی‌های این نمایشگاه، تمرکز روی بخش کیفیت است.
نام‌های تجاری بزرگ جهانی نظیر زایس، المپیوس و آلیکونا در این نمایشگاه حضور دارند و در کنار بزرگان بریتانیایی نظیر رینشاو، آبرلینک و مترولوژی منچستر به ارائه فناوری‌های خود می‌پردازند. شرکت‌های مربوط به بازرسی و متخصصان کالیبراسیون نظیر شرکت مژرمنت سلوشن (Measurement Soutions) نیز در این نمایشگاه حضور دارند.
این گروه متخصص در بخش مترولوژی در کنار هم به ارائه سامانه‌های خود در بخش کنترل کیفی و مشخصه‌یابی می‌پردازند و سامانه‌هایی نظیر میکروسکوپ، اسکنرهای لیزری و ابزارهای اندازه‌گیری سه بعدی سطح را به نمایش می‌گذارند.
گوردون کریک مدیر این رویداد صنعتی می‌گوید: «هر چه ما با سرعت به سوی فناوری‌هایی جدیدی همچون اینترنت اشیاء، Big Data و انقلاب صنعتی 4 حرکت می کنیم، مترولوژی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و به عنوان یک رابط حیاتی میان دنیای دیجیتال و دنیای فیزیکی نقش ایفا می‌کند. بنابراین لازم است که در این نمایشگاه روی فناوری‌های تولید پیشرو در این بخش تمرکز شود.»
در حاشیه این نمایشگاه، ما دو کنفرانس نیز داریم که یکی کنفرانس مهندسی و دیکر کنفرانس تولید است که برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه، این کنفرانس‌ها رایگان است. در این کنفرانس‌ها گروه‌های پیشرو در حوزه‌های مختلف از انقلاب صنعتی 4 گرفته تا روبات و ساخت مواد جدید حضور دارند.
این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه نوآوری و طراحی مهندسی و نمایشگاه تولید Subcon همراه است.